KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807294
nr 1480 7294
Félix Eyskens
(1882-1968), Belgien
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm
Félix Eyskens, belgisk bildkonstnär född 1882, död 1968.
måndag 1 augusti 2022
kl 18:20:52
Félix Eyskens
Läs mer om Félix Eyskens